Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halı Lekeleri: On Adımda Halı Lekelerinden Kurtulma

Davet Halı Yıkama Fabrikası > Blog > Halı Lekeleri: On Adımda Halı Lekelerinden Kurtulma
Halı Lekeleri: On Adımda Halı Lekelerinden Kurtulma Yolları

Halı Lekeleri: On Adımda Halı Lekelerinden Kurtulma

Halı lekeleri adlı yazımızda ev hanımlarının işine yarayacak bilgileri derledik. Evlerin vazgeçilmezi olan halılarımız bazı nedenlerden dolayı lekelere maruz kalmaktadır. Bunlar halıların üzerine dökülen inatçı lekeler, köpek ve hayvan gibi dostlarımızın bıraktığı lekeler, misafir çocuklarının halılara zarar vermesi gibi bu lekelerden kurtulmak için zaman ve emek harcamanız gerekmektedir. Önemli olan bu lekelerden nasıl kurtulacağınızı bilmektir. Beylikdüzü halı yıkama firması tam da burada devreye girmektedir. Siz eğlenmenize ve istediğiniz gibi vakit geçirmeye bakıyorsunuz. Biz güvenle halılarınızı yıkıyoruz.

Halı Lekeleri: On Adımda Halı Lekelerinden Kurtulma Yolları

DOĞRU HAMLE İLE ZORLU HALI LEKELERİ İLE BAŞ EDİN!

  1. ADIM İLE HALI LEKELERİ ÇIKMA YOLUNDA İLERLİYOR

İşlemlere geçmeden önce halı üzerindeki kalıntı sıvı vb. gibi maddelerden kurtulmalısınız. Bu işlemi yaparken bezden yararlanabilirsiniz. Burada halılarınıza kimyasal ürünler kullanmayınız. Bez yardımı ile halı üzerindeki katılar ve sıvılardan kurtulun

  1. ADIM

Lekeli kısmı ovalamadan ve dağıtmadan lekenin merkezine doğru bez yardımı ile halı temizliğinizi yapınız. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise lekeli kısmı ovalamamaktır. Ayrıca renkli bez kullanımdan kaçının, çünkü renkli bezler halılarınıza boya bırakabilir.

  1. ADIM

Leke gidericiyi halının lekeli bölgesine uygulayınız. Burada dikkat etmeniz gereken ise halıyı çok fazla ıslatmamanız ve uygulayacağınız solüsyon içerisinde beyazlatıcı olmamasıdır.

  1. ADIM

Bu solüsyonları uygularken üzerinde yazan süre kadar halılarınız üzerinde bekletmeli yada bir süre yazmıyor ise 10 dakika aşırı inatçı leke ise 15 dakika bekletiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise bu solüsyonları uygularken çocuklardan ve evcil hayvanlarınızdan uzak tutmaktır.

  1. ADIM

Temiz bir bezle solüsyonu kurulamalısınız. Eğer leke çıkmadıysa birkaç kere solüsyon uygulayabilirsiniz.

  1. ADIM

Temizlediğiniz yeri bez yada havlu yardımı ile durulamalısınız.

  1. ADIM

Eğer halıda bu işlemlerden sonra partikül kaldıysa durulama suyunun içine sirke katın ve kalan partikülün üzerine bez ile işlem yapın.

  1. ADIM

Bu işlemler bittikten sonra elektrikli süpürge yardımı ile o bölgeyi süpürünüz.

  1. ADIM

Halınızı kurutmak için asınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise halılarınızı kuruturken ter yüzünden asmaktır. Yada güneşin dik olmadığı zamanlarda kurutma işleminizi yapmanız gerekmektedir. Bu halılarınızın rengini korumada yardımcı olacaktır.

  1. ADIM İLE HALI LEKELERİ ARTIK TARİH OLUYOR…

Halılarınız kuruduktan sonra elektrik süpürgesi yardımı ile halılarınızı süpürün bu daha hijyenik bir görünüme sahip olmaya yarayacaktır.

Halı lekeleri ile ilgili yukarıdaki 10 adım işlemini uyguladığınızda halılarınızda ki lekelerden kurtulmuş olacaksınız. Eğer zamanınız değerli ise buradaki adımlarla uğraşacak vaktiniz yok ise Beylikdüzü Halı Yıkama Fabrikasına ulaşabilirsiniz.

Bizi Facebook‘ta da takip edebilirsiniz.

Call Now ButtonBizi Arayın