Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Meyve Suyu Lekesi Halıdan Nasıl Çıkarılır?

Davet Halı Yıkama Fabrikası > Blog > Meyve Suyu Lekesi Halıdan Nasıl Çıkarılır?
Halıya Dökülen Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya Dökülen Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya dökülen meyve suyu lekesi nasıl çıkar sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak edilir. Meyve suyu içerisinde yer alan maddeler nedeniyle halıya döküldüğünde zorla temizlenir. Bunun için özel tekniklerin bilinmesine ve en uygun temizlik malzemelerinin kullanılması gerekir. İşinde uzman olan halı yıkama firmaları için meyve suyu lekesini çıkarmak son derece kolaydır. Ancak her firma aynı özelliklere sahip olmadığından dolayı bu konuda Beylikdüzü Halı Yıkama fabrikası gibi uzman olan firmayı bulup tercih etmek gerekir. Bu amaçla İnternet üzerinde araştırma yapılabilir, daha önce firma tercihi yapmış olan kişilerin yorumlarına başvurulabilir. Böylece en doğru ve en faydalı seçim yapılmış olacaktır.

Halıya Dökülen Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıya Dökülen Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Meyve Suyu Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Halıdaki meyve suyu lekesini çıkarmak için pek çok yöntem vardır. Eğer meyve suyu halıya dökülür dökülmez yakalandığında mümkün olduğunca çabuk davranılmalıdır. Önce lekeye kağıt havlu ile bastırılmalı ve bu sayede meyve suyunun halıya nüfuz etmesine engel olunmalıdır. Kağıt havlu ile meyve suyu silinirken yavaş davranılmalı ve eğer kağıt havlu yoksa temiz bir bez kullanılmalıdır.

Meyve suyu temizlenirken ılık su kullanılmalı ve lekenin üzerine doğru püskürtülmelidir. Su püskürtüldükten sonra ilk aşamadaki gibi kağıt havlu ya da temiz bir bez ile kurulama yapılmalıdır. Lekenin halıdan kolayca çıkması için dairesel hareketlerden kaçınılmalı ve basınç uygulayarak leke kağıt havluya hapsedilmelidir. Bu uygulama en iyi leke çıkarma teknikleri arasında yer alır.

Halıdan Meyve Suyu Lekelerini Çıkarmak İçin Öneriler

Halılardan meyve suyu lekesini temizlemek için en çok başvurulan yöntemlerden biri şampuan kullanmaktır. Bunun için bir çay kaşığı halı şampuanı bir litre ılık suya koyularak karıştırılır. Bunun sonucunda elde edilen karışım lekeli bölgenin üzerine uygulanır. Uygulamanın ardından ilgili bölge temiz bir bez ya da kağıt havlu ile silinir.

Meyve suyu lekesini çıkarmak için etkili olan ürünlerden biri de bulaşık makinesi tablet deterjanıdır. Bir bardak ılık suyun içerisinde eritilen tablet deterjan meyve suyu lekesinin üzerine dikkatlice sürülür. Uygulamanın ardından lekenin hafifçe dışarı çıkması sağlanır. Benzer etki sirkeli su ile de yapılabilir. Hazırlanan sirkeli karışım sprey ile birlikte lekenin üzerine sıkılır.

Halıdan Leke Çıkarma

Halılardan leke çıkarmak için bu alanda hizmet veren firma ile iletişime geçilebilir. Çok uğraşılmasına karşın leke bir türlü çıkarılmıyorsa alternatif yollar deneyerek halıyı yıpratmak yerine bu işte uzman olan firmalar ile irtibat kurulabilir.

Pek çok halı yıkama firması lekelerin çıkarılması konusunda birbirinden farklı hizmet vermektedir. Bununla ilgili en net bilgilere ulaşabilmek için firmanın daha önce sunmuş olduğu halı yıkama hizmetiyle ilgili yorumlar incelenebilir. Böylece en doğru seçim daha rahat yapılabilecektir.

Meyve suyu lekesi ya da buna benzer inatçı lekelerin çıkarılması için ekstra çaba harcanmak istenmiyorsa bu işi uzmanına bırakmak yarar sağlayacaktır. Halı temizleme firması tercih edildiğinde ne lekesi olursa olsun tüm halılar ilk günkü tertemiz haline dönüştürülür. Firma tarafından sunulan hizmet garantili olup bu sayede temizlik daha kalıcı bir hal alacaktır. Bahsedilen yöntemlerin hepsi birer önemli olup en kesin sonuçlar için işi uzmanına bırakmakta yarar vardır.

Halıya dökülen meyve suyu lekesi nasıl çıkar? başlığı altında anlattığımız işlemleri uygulayıp yine de sonuç alamadıysanız, Davet Halı Yıkama, Beylikdüzü halı yıkama leke çıkarma servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

  • Davet Halı Yıkama firmamızı Facebook‘ta da takip edin, hafta sonuna özel cazip fiyat ve indirimlerle sunduğumuz kampanyalarımızdan haberdar olun.

Davet Halı Yıkama müşteri hizmetleri çağrı merkezi telefon: 0 212 876 56 70 ya da 0 537 521 35 85

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın