Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Davet Halı Yıkama > Blog > Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya dökülen kahve lekesi nasıl çıkar? yazımızın öncesinde ev hanımlarını zor durumda bırakan lekelerden bir tanesinin kahve lekesi olduğunu belirtmek isteriz. Bununla birlikte kaza nedeniyle halıya dökülen kahveler kalıcı iz bırakabilir. Peki, temizlemesi zor olan kahve lekesi halıdan nasıl çıkar? İşte ev hanımlarının korkulu rüyası olan halıya dökülen kahve lekesi detayları…

Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıya Dökülen Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve çok eski yıllardan bu yana kullanılan bir içecektir. Her mevsim tüketilebilen bu içecek kültürümüzün önemli parçaları arasındadır. Günümüzde çok farklı kahve çeşitleri denenmektedir. Anca yine de Türk Kahvesi içmeye alışık olduğumuz eski usul kahveler arasında yerini almaya devam ediyor. Kahve tropik iklimlerde yetişen bir ağaç türüdür. Tüm toplantılarda, kutlamalarda ya da sohbetlerde dostane ruhumuzu perçinleyen bu içecek aynı zamanda kadınların korkulu rüyası olarak da bilinmektedir. Döküldüğü alanda mutluluğu bir anda endişe dolu dakikalara bırakan kahve lekelerinin çıkarılması son derece zordur. Dökülen kahvenin nasıl çıkarılacağını bilmiyorsanız gerekli detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Halıya kahve döküldüğünde hemen, müdahale edilmesi gerekir. Bu leke bekletildiği zaman çıkarılması giderek zor hale gelir. İlk olarak temiz bir bez ya da kâğıt havluyla kahve lekesi fazlası bastırılmadan almanız gerekir. Bir bardak su içerisinde alkali madde içermeyen deterjan karıştırın. Birkaç saniye bu karışı lekenin üzerine bıraktıktan sonra lekeyi silmeye başlayın.

Halıdan Kahve Lekesi Çıkar mı?

Kahve lekesi halıdan nasıl çıkar? Halıya dökülen kahve bilinen geleneksel yöntemlerle temizlenmeyebilir. Dökülen kahvenin yoğunluğuna göre farklı şekilde müdahale etmeniz gerekir.

Halıya dökülen kahve lekesi, üst tarafta anlattığımız yöntemle çıkmazsa sirkeden destek almanız gerekir. Sirke ile oluşturulan sıvı, leke üzerine tampon olarak halıya uygulanır. Daha sonra ılık su ile halıyı durulayın ve lekeyi çıkartmaya çalışın. Leke çıkarıcı deterjanlar da kahve lekesinde etkili sonuçlar verecektir.

Halıya Dökülen Kahve Lekesi İçin Püf Noktalar

  • Kahve döküldüğü zaman ilk olarak lekenin kaba bölümü temiz bir bezle alınmalıdır. Alanda ıslaklık hissetmeyene kadar bu işlemi yapmanız gerekir. Böylece lekenin yayılımı önleyebilirsiniz.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra bölge üzerine az miktarda su dökmeye başlayın. Fazla olan suyu bir bez yardımıyla alabilirsiniz. Daha sonra bölgeye su dökün ve emme işlemine devam edin. Halının emebileceği sudan fazlasını dökmemeniz gerekir. Su, dökülen kahve lekesinin rengini açar.
  • Limon ve su karışımı leke üzerinde etkili bir sonuç bırakır. Bir bardak su içerisine, yarım limon sıkın. Daha sonra bez yardımıyla lekeli alana müdahale edin.
  • Leke üzerine uygulayacağınız bezin beyaz olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Lekeye müdahale etmek için kullanacağınız deterjanın alkali madde içermemesi gerekir.
  • Soda da leke üzerinde etkili bir sonuç verir.

Zorlu Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve lekesi karşılaştığımız en zor lekelerden bir tanesidir. Aynı zamanda günlük hayatta en çok tükettiğimiz içecekler arasında yerini alan kahve, bir yere döküldüğü durumda can sıkıcı lekelere sebebiyet vermektedir. Bununla birlikte oldukça moral bozucu olan kahve lekelerini çıkarmak için kahve lekesi halıdan nasıl çıkar yazımızda bulunan önerileri uygulayarak bu lekeden kolayca kurtulabilirsiniz.

Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar? yazımızdaki öneriler, daha önce uygulanmış ve iyi sonuç alınmış işlemlerdir. Aynı zamanda günümüzde pek çok ev sahibi yazımızda yer alan önerileri dikkate alarak halı üzerinden kahve lekelerini çıkarabilmeyi başarmıştır.

Kahve ve diğer lekeler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz, Beylikdüzü halı yıkama firmaları arasında en iyi halı yıkama fabrikası olarak gösterilen Davet Halı Yıkama sitemizin Blog sayfasından diğer püf noktaları hakkında bilgiler paylaştığımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Davet Halı Yıkama Facebook

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın