Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Davet Halı Yıkama > Blog > Evde Koltuk Nasıl Silinir?
Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Evde koltuk nasıl silinir? içeriğimizle tekrar karşınızdayız. Salon dekorasyonunun en önemlisi olan koltuklar günümüzde de göz alıcı modelleri ile insanları cezbediyor. Oturma odası dekorasyonu koltuk takımlarına göre belirlenmektedir. Bu nedenle sıklıkla koltuklara yüksek paralar harcarız. Koltuklarımız kirlendiği zamanda bazen ne yapacağımızı bilemeyiz. Peki evde koltuk nasıl silinir? Bu konu hakkında tüm detayları sizinle paylaşıyoruz.

Evde Koltuk Nasıl Silinir? Neyle Temizlenir?
Evde Koltuk Nasıl Silinir? Neyle Temizlenir?

Evde Koltuk Nasıl Silinir? Neyle Temizlenir?

Koltuk takımlarına verilen önem her geçen gün artmaya devam ediyor. Koltuklar işlevsel yapıları ile ön plana çıkar. Özellikle evinizde misafir ağırlamayı seviyorsanız koltuk takımlarından destek alabilirsiniz. Koltuk modelleri farklı özelliklere sahiptir. Özellikle çocuk sahipleri ya da evcil hayvan besleyenler koltuklarda kirlenmeyle karşı karşıya kalmaktadır.

Ne kadar önem verseniz de gündelik yaşamın bir gerçeği olarak koltuklar zamanla kirlenmektedir. Artık koltuklarınızın kirlenmesini dert etmeye gerek kalmadı. Evde koltuk nasıl silinir? yazımızdaki detayları okuyarak kolayca temizleyin.

Kadife ve Kumaş Koltuk Temizliği

  • Çamaşır suyu gibi ürünleri kullanmaktan kaçının,
  • Koltukların direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmayın,
  • Kuru temizleme yapmayın,
  • Bu koltuk türlerinde halı yıkama makinesi kullanmayın,
  • Temizlik sırasında koltuk kumaşına çok fazla bastırmayın,
  • Koltuk üzerine aşırı sıcaklığa cihazlar bulundurmayın,
  • Aşırı nemli ya da aşırı tozlu ortamlarda koltuklarınızı bırakmayın.

Suni Deri Koltuklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Suni deri koltuk temizleme için ilk olarak lekeyi kurutun. Kumaş parçası ya da havlu kağıttan destek alabilirsiniz.
  • Ilık sabunlu su hazırlayın. Daha sonra bu bölgeyi dairesel hareketlerle silmeye başlayın.
  • Lekeli bölgeyi sildikten sonra koltuğu kurumaya bırakın. Daha sonra dairesel hareketlerle tekrar silin.

Elektrik Süpürgesi İle Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Kanepenin geniş alanlarını elektrik süpürgesi ile süpürebilirsiniz. Bu sayede derin temizlik işlemine başlamadan önce yüzeydeki kırıntıları toplayabilirsiniz. Kanepe için kullanacağınız süpürge ucunu başka yerlerde kullanmayın. Kanepe üzerinde bir çok alanda girinti ve çıkıntılar yer alır. Bunun için ince uçlu başlıktan destek alabilirsiniz.

Fırça Kullanımı

Koltuk üzerinde lekeler bulunuyorsa, lekeleri biraz açmak ve biriken tozu temizlemek için sert kıllı bir fırçadan destek alabilirsiniz.

Özel Temizlik Aparatı

Bazı hayvan kıllarını ortalama bir elektrik süpürgesi alamaz. Hayvan tüyleri kolayca toplamak için özel tüy toplayıcı aparatlar üretilmektedir. Bunlardan birini satın alabilirsiniz.

Sert Bölgelere Müdahale Edin

Bazı koltuk takımlarının kol, ayak ve kenar kısmında farklı materyaller bulunmakta. Kumaş temizliği yaparken bu bölümleri de temizlemeniz tavsiye ediyoruz.

Kumaş Kodu

Koltuktaki lekelerle doğru şekilde baş etmek için kumaş türüne göre hareket etmeniz gerekiyor. Kumaş türüne göre yanlış temizlik ürünleri kullanmak kanepeye zarar verir. 1969 yılından itibaren farklı kumaş türlerini temizlemenin en güvenli yolunu belirlemek için temizlik kodları kullanılmaya başlandı. Günümüzde çoğu mobilya üzerinde bu kodlar yer almaktadır.

Evde koltuk nasıl silinir? makalemizde kanepe kumaşınızı temizlemek için birkaç önemli tüyodan bahsettik. Aynı zamanda bu tüyoları kullanarak siz de kanepenizi etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte temizlik ürünlerini kullanmadan önce bu ürünleri başka bir kumaş parçasında test edebilirsiniz. Ayrıca koltuklarınızda bulunan ek talimatları ve üreticinin açıklamalarını dikkatle okuyunuz. Aynı zamanda evde koltuk nasıl silinir? başlığı ile hazırladığımız bu açıklamalardan yola çıkarak temizlik uygulamalarını gerçekleştiriniz. Bununla birlikte doğru ve etkili uygulamalarla koltuk takımlarınızı uzun yıllar temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Beylikdüzü Halı Yıkama şimdi Facebook‘ta!

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın