Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Davet Halı Yıkama Fabrikası > Blog > Evde Koltuk Nasıl Silinir?
Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Evde koltuk nasıl silinir? içeriğimizle tekrar karşınızdayız. Salon dekorasyonlarının en önemli öğesi olan koltuklar günümüzde de göz alıcı modelleri ile insanları cezbediyor. Oturma odası dekorasyonu koltuk takımlarına göre belirlenir. Bu nedenle sıklıkla koltuklara yüksek paralar harcarız. Koltuklarımız kirlendiği zamanda bazen ne yapacağımızı bilemeyiz. Peki evde koltuk nasıl silinir? Bu konu hakkında tüm detayları sizlere sunuyoruz.

Evde Koltuk Nasıl Silinir?
Evde Koltuk Nasıl Silinir?

Koltuk takımlarına verilen önem her geçen gün artmaya devam ediyor. Koltuklar işlevsel yapıları ile ön plana çıkar. Özellikle evinizde misafir ağırlamayı seviyorsanız koltuk takımlarından destek alabilirsiniz. Koltuk modelleri farklı modellerle kullanıcılara sunulur. Özellikle çocuk sahipleri ya da evcil hayvan besleyenler koltuklarda kirlenmeyle karşı karşıya kalabilir.

Ne kadar önem verirsek verelim gündelik yaşamın kaçınılmaz bir gerçeği olarak koltuklarımız zamanla kirlenir. Artık koltuklarınızın kirlenmesini dert etmeye gerek kalmadı. Evde koltuk nasıl silinir yazımızda ki detayları okuyarak koltuklarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

Evde Koltuk Nasıl Silinir: Kadife Kumaş Koltuklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çamaşır suyu gibi ürünleri kullanmaktan kaçının,
  • Koltukların direkt olarak güneş ışığına maruz bırakmayın,
  • Kuru temizleme yapmayın,
  • Bu koltuk türlerinde halı yıkama makinesi kullanmayın,
  • Temizlik sırasında koltuk kumaşına çok fazla bastırmayın,
  • Koltuk üzerine aşırı sıcaklığa cihazlar bulundurmayın,
  • Aşırı nemli ya da aşırı tozlu ortamlarda koltuklarınızı bırakmayın.

Suni Deri Koltuklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Suni deri koltuk temizleme yapabilmek için ilk olarak lekeyi kurutun. Kumaş parçası ya da havlu kağıttan destek alabilirsiniz.
  • Ilık sabunlu su hazırlayın. Daha sonra bu bölgeyi dairesel hareketlerle silmeye başlayın.
  • Lekeli bölgeyi sildikten sonra koltuğu kurumaya bırakın. Daha sonra dairesel hareketlerle tekrar silin.

Elektrik Süpürgesi

Kanepenin geniş alanlarını elektrik süpürgesi ile süpürebilirsiniz. Bu sayede derin temizlik işlemine başlamadan önce yüzeydeki kırıntıları toplayabilirsiniz. Kanepe için kullanacağınız süpürge ucunu başka yerlerde kullanmayın. Kanepe üzerinde bir çok alanda girinti ve çıkıntılar yer alır. Bunun için ince uçlu başlıktan destek alabilirsiniz.

Fırça Kullanımı

Koltuk üzerinde lekeler bulunuyorsa, lekeleri biraz açmak ve biriken tozu temizlemek için sert kıllı bir fırçadan destek alabilirsiniz.

Özel Temizlik Aparatı

Bazı hayvan kıllarını ortalama bir elektrik süpürgesi alamayabilir. Hayvan tüyleri kolayca toplamak için özel tüy toplayıcı aparatlar üretilmektedir. Bunlardan birini satın alabilirsiniz.

Sert Bölgelere Müdahale Edin

Bazı koltuk takımlarının kol, ayak ve kenar kısmında farklı materyaller bulunur. Kumaş temizliği yaparken bu bölümleri de temizlemeniz tavsiye edilir.

Kumaş Kodu

Koltuğunuz üzerinde bulunan lekelerle en doğru yöntemlerle baş edebilmek için kumaş türüne göre hareket etmeniz gerekir. Kumaş türüne göre yanlış temizlik ürünleri kullanmak kanepeye zarar verebilir. 1969 yılından itibaren farklı kumaş türlerini temizlemenin en güvenli yolunu belirlemek için temizlik kodları kullanılmaya başlandı. Günümüzde çoğu mobilya üzerinde bu kodlar yer almaktadır.

Evde koltuk nasıl silinir? makalemizde kanepe kumaşınızı temizlemek için birkaç önemli tüyodan bahsettik. Bu tüyoları kullanarak sizde kanepenizi etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Temizlik ürünlerini kullanmadan önce bu ürünleri başka bir kumaş parçasında test edebilirsiniz. Koltuklarınızda bulunan ek talimatları ve üreticinin açıklamalarını dikkatle okuyunuz. Evde koltuk nasıl silinir? başlığı ile hazırladığımız bu açıklamalardan yola çıkarak temizlik uygulamalarını gerçekleştiriniz. Doğru ve etkili uygulamalar ile koltuk takımlarını uzun yıllar temiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Davet Halı Yıkama Facebook‘ta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın