Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Davet Halı Yıkama > Blog > Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan ruj lekesi nasıl çıkar? işte Beylikdüzü Halı Yıkama fabrikası ustalarından derlediğimiz halıdaki ruj lekesini çıkarmanın en kolay yöntemi. Halıda beklenmedik şekilde oluşacak olan lekeler karşısında uygulanacak olan yöntemler lekenin türüne göre değişir.

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Farklı şekillerde özellikle kullanmış olduğunuz ruj nedeniyle halıda ruj lekesi olması durumunda çıkartmak için doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Rujunuzu düşürmeniz ya da farklı nedenlerden dolayı halıya bulaşması durumunda özellikle kullanacağınız yöntemler kısa sürede sonuç almanızı sağlayabilir.

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı yıkama firması yerine farklı yöntemleri kullanmak isteyenlerin tercih edeceği birbirinden farklı seçenekler var. Kullanacağınız malzemeler özellikle halının yapısına göre vermeden yalnızca lekenin çıkartılmasını sağlayacak şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Kullanmış olduğunuz halılarda oluşacak olan lekelerin çıkartılması için tercih edilecek olan yöntemler oluşan lekenin yapısına göre değişir. Doğru tekniklerin kullanılması kısa sürede etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kullanılan ürünler özellikle halıların yapısına zarar verebileceğinden dikkatli olunması gerekir.

Halıdan Ruj Lekesini Çıkarma Yöntemleri

Halıda özellikle farklı sebeplerden dolayı oluşacak olan lekelere karşı kullanacağınız yöntemler değişmektedir. Her lekenin farklı şekilde oluşumu söz konusu olmaktadır. Bu nedenle doğru yöntemlerin kullanılması önemlidir. Aynı zamanda kullanılan malzemelerde lekenin çıkartılması üzerinde etkili olmaktadır. Lekelere müdahale ederken özellikle doğal ürünlerin kullanılması halının yapısına zarar vermeden etkili çözüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Amonyak, saç spreyi, izopropil alkol gibi kullanacağınız farklı yöntemler özellikle pigment içeriğine sahip olması nedeniyle etkili çözüm sağlamaktadır. Bu nedenle ruj lekesi oluşması durumunda kullanacağınız yöntemleri sıraladıl. Ayrıca uygulayacağınız yöntemin yanı sıra malzemeleri de doğru şekilde uygulamanız gerekir.

Amonyak İle Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Amonyak özellikle ruj lekesi halıdan nasıl çıkar? Diye düşünenlerin uygulayabileceği yöntemlerden biridir. Halınıza ruj bulaşması durumunda amonyak ile uygulama yapabilirsiniz. İçeriğinde bulunan pigmentler özellikle yüzeydekileri uzaklaştıracak kimyasal içeriğine sahiptir.  Bu sayede yapacağınız uygulamalar doğrultusunda ruj lekesinin halıdan çıkartılmasını sağlarsınız. İşte halıdan ruj lekesi nasıl çıkar detayları…

Aman yok çözeltisi özellikle kumaşlarda ya da halılarda güvenle kullanabileceğiniz kimyasallar arasında yer almaktadır. Renk değişimine neden olabileceği için suyla inceltme işlemi yapılmalıdır. Bu sayede istediğiniz bölgeye uygulama yaparak oluşan ruj lekesini çıkartılması üzerinden etkili uygulama yapabilirsiniz. Hazırlanan karışım belirlenen bölgeye fırça yardımıyla uygulanır. Daha sonrasında durulama işlemi yapılarak sonuç alınmaktadır. Uygulama sırasında halının renginin çıkmaması için dikkatli olunmalıdır.

Saç Spreyi İle Leke Çıkarma 

Saç spreyi hemen hemen herkesin kullandığı ürünler arasındadır. Saçınızı sabit tutmak için kullandığınız sprey aynı zamanda halı üzerinde bulunan lekeleri çıkartmak amacıyla da kullanacağınız malzemeler arasında yer almaktadır. Lekenin bulunduğu bölgeye saç spreyine püskürterek 10-15 dakika kadar beklemeniz yeterli olmaktadır. Daha sonrasında ılık suyla durulama işlemi yapılarak lekeden kurtulabilirsiniz.

İzopropil Alkol İle Uygulama İle Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

İçerisinde bulunan yoğun pigmentler özellikle tercih olan uygulamalar doğrultusunda halıdan leke çıkartma işlemi için etkili sonuçlar alınır. Bu nedenle halıya ruj bulaşması durumunda en iyi yöntemdir. Halıda oluşan zorlu lekelere karşı özellikle bu yöntemin kullanımı kısa sürede sonuç alınmasını sağlamaktadır.

İzopropil alkol leke çıkarıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle de halılarda ya da farklı ürünlerde özellikle kullanıma sağlanmaktadır. Uygulama sayesinde pigmentlerden kurtularak tek adımda istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Uygulama sonrasında durulama işlemi yapılarak işlemin tamamlanması sağlanır.

Beylikdüzü halı yıkama firmaları içinde en çok tavsiye edilen halı yıkama fabrikası Davet Halı Yıkama Facebook‘ta!

Kaynak: Bakırköy Halı Yıkama

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın