Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Davet Halı Yıkama Fabrikası > Blog > Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan ruj lekesi nasıl çıkar? işte Beylikdüzü Halı Yıkama fabrikası ustalarından derlediğimiz halıdaki ruj lekesini çıkarmanın en kolay yöntemi…

Halılarda beklenmedik şekilde oluşacak olan lekeler karşısında uygulanacak olan yöntemler lekenin türüne göre değişebilir.

Farklı şekillerde özellikle kullanmış olduğunuz ruj nedeniyle halıda ruj lekesi olması durumunda çıkartmak için doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Rujunuzu düşürmeniz ya da farklı nedenlerden dolayı halıya bulaşması durumunda özellikle kullanacağınız yöntemler kısa sürede sonuç almanızı sağlayabilir.

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Farklı yöntemleri kullanmak isteyenler için tercih edilecek birbirinden farklı seçenekler bulunmaktadır. Kullanılacak olan malzemeler özellikle halının yapısına göre vermeden yalnızca lekenin çıkartılmasını sağlayacak şekilde uygulama yapılmasını sağlamaktadır. Kullanmış olduğunuz halılarda oluşacak olan lekelerin çıkartılması için tercih edilecek olan yöntemler oluşan lekenin yapısına göre değişebilir. Doğru tekniklerin kullanılması kısa sürede etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kullanılan ürünler özellikle halıların yapısına zarar verebileceğinden dikkatli olunması gerekir.

Halıdan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar Sorusunun Cevabı ve Çıkarma Yöntemleri

Halılarda özellikle farklı sebeplerden dolayı oluşacak olan lekelere karşı kullanılacak olan yöntemler değişmektedir. Her lekenin farklı şekilde oluşumu söz konusu olmaktadır. Bu nedenle doğru yöntemlerin kullanılması önemlidir. Aynı zamanda kullanılan malzemelerde lekenin çıkartılması üzerinde etkili olmaktadır. Lekelere müdahale ederken özellikle doğal ürünlerin kullanılması halının yapısına zarar vermeden etkili çözüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Amonyak, saç spreyi, izopropil alkol gibi kullanılacak olan farklı yöntemler özellikle pigment içeriğine sahip olması nedeniyle etkili çözüm sağlamaktadır. Bu nedenle ruj lekesi oluşması durumunda kullanılacak olan yöntemler oluşturmaktadır. Uygulanacak olan yöntemin yanı sıra malzemelerin doğru şekilde uygulanması gerekir.

Amonyak İle Halılarda Uygulama 

Amonyak özellikle ruj lekesi halıdan nasıl çıkar? Diye düşünenlerin uygulayabileceği yöntemlerden biridir. Halınıza ruj bulaşması durumunda amonyak ile uygulama yapabilirsiniz. İçeriğinde bulunan pigmentler özellikle yüzeydekileri uzaklaştıracak kimyasal içeriğine sahiptir.  Bu sayede yapılan uygulamalar doğrultusunda ruj lekesinin halıdan çıkartılmasını sağlayabilir.

Aman yok çözeltisi özellikle kumaşlarda ya da halılarda güvenle kullanabileceğiniz kimyasallar arasında yer almaktadır. Renk değişimine neden olabileceği için suyla inceltme işlemi yapılmalıdır. Bu sayede istediğiniz bölgeye uygulama yaparak oluşan ruj lekesini çıkartılması üzerinden etkili uygulama yapabilirsiniz. Hazırlanan karışım belirlenen bölgeye fırça yardımıyla uygulanabilir. Daha sonrasında durulama işlemi yapılarak sonuç alınmaktadır. Uygulama sırasında halının renginin çıkmaması için dikkatli olunmalıdır.

Saç Spreyi İle Leke Çıkarma 

Saç spreyi hemen hemen herkesin kullanmış olduğu ürünler arasında yer almaktadır. Saçınızı şekillendirmek için kullanmış olduğunuz sprey aynı zamanda halı üzerinde bulunan lekeleri çıkartmak amacıyla da kullanılabilecek malzemeler arasında yer almaktadır. Lekenin bulunduğu bölgeye saç spreyine püskürterek 10-15 dakika kadar beklemeniz yeterli olmaktadır. Daha sonrasında ılık suyla durulama işlemi yapılarak lekeden kurtulabilirsiniz.

İzopropil Alkol İle Uygulama 

İçerisinde bulunan yoğun pigmentler özellikle yapılacak olan uygulamalar doğrultusunda halıdan leke çıkartma işlemi için etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bu nedenle halıya ruj bulaşması durumunda kullanılacak olan yöntemlerden biridir. Halıda oluşan zorlu lekelere karşı özellikle bu yöntemin kullanımı kısa sürede sonuç alınmasını sağlamaktadır.

İzopropil alkol leke çıkarıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle de halılarda ya da farklı ürünlerde özellikle kullanıma sağlanmaktadır. Uygulama sayesinde pigmentlerden kurtularak tek adımda istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Uygulama sonrasında durulama işlemi yapılarak işlemin tamamlanması sağlanabilir.

Beylikdüzü halı yıkama firmaları içinde en çok tavsiye edilen halı yıkama fabrikası Davet Halı Yıkama Facebook‘ta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın