Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halıdaki Mobilya İzleri

Davet Halı Yıkama > Blog > Halıdaki Mobilya İzleri
Halıdaki Mobilya İzleri

Halıdaki mobilya izleri can sıkıcı olabilir. Aynı zamanda evde ya da iş yerinde bulunan halıları başka bölgelere taşımak istediğinizde karşınıza çıkan inatçı mobilya izleri canınızı sıkabilir. Bu inatçı izlerle başa çıkabilmek için birkaç ufak formülden destek alabilirsiniz. Peki, halıdaki mobilya izleri nasıl geçer?

Halıdaki Mobilya İzleri
Halıdaki Mobilya İzleri

Halıdaki Mobilya İzleri Nasıl Geçer?

Halıların üzerinde yer alan eşyaların ağırlığından dolayı oluşan inatçı izle başınızı ağrıtabilir. Halınızı ilk aldığınız günkü gibi pürüzsüz bir hale getirmek için evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Mobilya ve Eşya İzi İçin Yöntemler 

Uzun süre mobilyalarınızı hareket ettirmemeniz durumunda halı üzerinde göreceğiniz manzara sizleri üzecektir. Sürekli ev dekorasyonunu değiştiren hanımlar bu izlerle sıklıkla karşılaşabilir.Mobilya izlerinin oluşması için bazen uzun sürelere de gerek kalmıyor. İz konusunda mobilyanın ağırlığı da bu durumu etkileyebiliyor. Masa, koltuk ve büfe gibi ağır mobilyalar halı üzerinde kısa sürede iz oluşturur. Evinizin dekorasyonunu değiştirmek istediğiniz zaman bu manzarayla sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Mobilyalarınızın halı üzerine yerleştirilmesi zamanla bu bölgesinin kırılmasına ve ezilmesine neden olur. Bu izler kalıcı gibi gözükse de bu durumun bir çözümü var.

Buharlı Ütü

Bir havluyu ilk olarak ıslatın. Daha sonra üzerindeki fazla suyunu sıkın. Nemli durumda bulunan havlunuzu halıdaki izin bulunduğu alanın üzerine yerleştirerek buhar konumuna ayarlayın. Ütünün buhar düğmesine bastığınız zaman nemli havluyu ütülemeye başlayın. Ütüyü sürekli hareket ettirmeye özen gösterir.Bu sırada ütüyü halıya doğrudan temas ettirmemeniz gerekir. Havlu kuruyana kadar halı çukurlarının üzerinde bu işleme devam edin.Çatal gibi bir nesne ile ıslak halı iplerini yavaşça yukarı kaldırın. Halılarınız el dokuması ise çatalın ucunun iplere takılmamasına özen gösterin.

Buz ve Tuz

Halılarda dolap, masa ve koltukların halı üzerinde uzun süre durması nedeniyle oluşan dokuma ezilmelerinin çözümü buz ve tuzdur. Ayrıca halıda iz oluşumu konusunda mustaripseniz bu uygulamayı yapabilirsiniz. Bununla birlikte ize sebep olan eşyanızı halı üzerinden çektikten sonra o bölgeye izi kaplayacak şekilde tuz dökmeye başlayın. Döktüğünüz tuzu yaklaşık bir gün bekletin. Daha sonra elektrik süpürgesi ile üzerinden geçtiğinizde halınızdaki izi yok edebilirsiniz.

Tuz döktükten sonra uzun süre beklemek istemiyorsanız buz yönteminden destek alabilirsiniz. Buz ile halıdaki doku ezilmesini yok etmek için ilk olarak ize sebep olan eşyayı dikkatlice halının üzerinden çekin. Sonra halı üzerinde izin kapladığı tüm alana buzları koymaya başlayın. Buzların erimeye başladığını gördüğünüz zaman elektrik süpürgesini kullanın. Halıdaki mobilya izleri tam olarak geçmezse buzları biraz daha uzun süre bekleterek tekrar deneyin.

Elektrik Süpürgesi

Halınız üzerinde bulunan izlerin yok etmek için halıda iz yapan bölgeyi ıslattıktan sonra elektrik süpürgesinin borusu ile vakumlama yapabilirsiniz. Böylece halıdaki izden kurtulabilirsiniz.

Sprey Kullanımı

Sprey kullanarak halıdaki mobilya izleri üzerine su püskürtün. Daha sonra yüksek ayarda çalışan saç kurutma makinesi yardımıyla alanı kurutun. Bu uygulama ile halınızın üzerinde bulunan izlerin tamamen ortadan kaybolduğunu görebilirsiniz.

Islak Bez

Halıdaki mobilya izleri ıslak bir bezle çok kolayca kaybolacaktır. Aynı zamanda ıslak bezi halınız üzerine koyduktan sonra düşük ısıdaki ütü ile bastırmadan üzerinden geçerseniz halıdaki izlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Halıdaki mobilya izi nasıl geçer? sorunu ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaştık. Bununla birlikte “halıdaki mobilya izleri” benzeri sizin de bildiğiniz faklı teknikler varsa Beylikdüzü halı yıkama iletişim sayfamızdan bizimle paylaşabilirsiniz. Dilerseniz bizi Facebook‘ta da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın