Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Davet Halı Yıkama > Blog > Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar? sorusunun yanıtı pek çok kişi tarafından merak konusudur. Ayrıca meyve suyu, içerisinde yer alan maddeler nedeniyle halıya döküldüğünde zor temizlenmektedir. Bunun için özel tekniklerin bilinmesine ve en uygun temizlik malzemelerinin kullanılması gerekir.

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

İşinde uzman olan halı yıkama firmaları için meyve suyu lekesini çıkarmak son derece kolaydır. Ancak her firma aynı özelliklere sahip olmadığından dolayı bu konuda Beylikdüzü Halı Yıkama fabrikası gibi uzman olan firmayı bulup tercih etmek gerekir. Bu amaçla İnternet üzerinde araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca daha önce firma tercihi yapmış olan kişilerin yorumlarına başvurabilirsiniz. Böylece en doğru ve en faydalı seçim yapılmış olacaktır. Peki, halıdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar? işte leke çıkarmanın püf noktaları…

Halıdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar?
Halıdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar?

Halıdaki Meyve Suyu Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Halıdaki meyve suyu lekesini çıkarmak için pek çok yöntem vardır. Eğer meyve suyunun halıya döküldüğünü hemen fark ederseniz acele etmelisiniz. Önce lekeye kağıt havlu ile bastırılmalı ve bu sayede meyve suyunun halıya nüfuz etmesine engel olunmalıdır. Kağıt havlu ile meyve suyu silinirken yavaş davranılmalı ve eğer kağıt havlu yoksa temiz bir bez kullanılmalıdır.

Meyve suyu lekesini temizlerken ılık su kullanmalısınız. Ayrıca suyu lekenin üzerine doğru püskürtmelisiniz. Su püskürtüldükten sonra ilk aşamadaki gibi kağıt havlu ya da temiz bir bez ile kurulama yapılmalıdır. Lekenin halıdan kolayca çıkması için dairesel hareketlerden kaçınmalısınız. Daha sonra da basınç uygulayarak lekeyi kağıt havluya hapsetmelisiniz. Bu uygulama en iyi leke çıkarma teknikleri arasında yer alır.

Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar? İşte Öneriler

Halılardan meyve suyu lekesini temizlemek için en çok başvurulan yöntemlerden biri şampuan kullanmaktır. Bunun için bir çay kaşığı halı şampuanı bir litre ılık suya koyarak karıştırın. Bunun sonucunda elde edilen karışım lekeli bölgenin üzerine uygulanır. Uygulamanın ardından ilgili bölgeyi temiz bir bez ya da kağıt havlu ile silin.

Meyve suyu lekesini çıkarmak için etkili olan ürünlerden biri de bulaşık makinesi tablet deterjanıdır. Bir bardak ılık suyun içerisinde eritilen tablet deterjan meyve suyu lekesinin üzerine dikkatlice sürün. Uygulamanın ardından lekenin hafifçe dışarı çıkması sağlanır. Benzer etkiyi sirkeli su ile de yapabilirsiniz. Hazırlanan sirkeli karışımı sprey ile birlikte lekenin üzerine sıkın.

Halıdan Leke Çıkarma ve Halıdan Meyve Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan meyve suyu lekesi nasıl çıkar? dediğinizi duyar gibiyiz. Öncelikle bu alanda hizmet veren firma ile iletişime geçebilirsiniz. Çok uğraşmanıza karşın leke bir türlü çıkmıyorsa, alternatif yollar deneyerek halıyı yıpratmak yerine bu işte uzman olan firmalar ile irtibat kurulabilirsiniz.

Pek çok halı yıkama firması lekelerin çıkarılması konusunda birbirinden farklı hizmet vermektedir. Bununla alakalı en net bilgiler için; firmanın daha önce sağladığı halı yıkama hizmeti yorumlarını okuyun. Böylece en doğru seçim daha rahat yapılabilecektir.

Halıdan meyve suyu lekesi ya da buna benzer inatçı lekelerin çıkarılması için ekstra çaba harcamak istemiyorsanız; bu işi uzmanına bırakmalısınız. Halı temizleme firması tercih edildiğinde ne lekesi olursa olsun tüm halılar ilk günkü tertemiz haline dönüşür. Firma tarafından sunulan hizmet garantili olup bu sayede temizlik daha kalıcı bir hal alacaktır. Bahsedilen yöntemlerin hepsi birer önemli olup en kesin sonuçlar için işi uzmanına bırakmakta yarar vardır.

Halıya dökülen meyve suyu lekesi nasıl çıkar? başlığı altında anlattığımız işlemleri uygulayıp yine de sonuç alamadıysanız; Beylikdüzü Davet Halı Yıkama leke çıkarma servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Davet Halı Yıkama müşteri hizmetleri çağrı merkezi telefon: 0 212 876 56 70 ya da 0 537 521 35 85

Davet Halı Yıkama’yı Facebook‘ta da takip edin, cazip indirimlerle sunduğumuz kampanyalarımızdan haberdar olun.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın