Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Beylikdüzü Halı Yıkama > Blog > Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?
Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmadır?

Halı yıkama yılda kaç kez yapılmalıdır? sorusunun yanıtı ile bir kez daha beraberiz. Halı silinmeli mi yıkanmalı mı, yeni halı yıkamaya verilir mi ve halı yıkamaya vermeden önce ne yapmalıyım? gibi soruların yanıtını bulacağınız içeriğimizde Davet Halı Yıkama olarak, halı yıkama yılda kaç kez yapılmalıdır? sorusu için detaylı bir anlatım yaptık. Halılar evimizin en önemli dekorasyon ürünlerinden bir tanesidir. Uzun süreli kullanmanız nedeniyle halınız kirlenir. Günümüzde pek çok kişi halılarının ne zaman kirlendiğini merak ediyor. Peki, halılar sık kirlenir mi?

Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?
Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Ev içerisinde en fazla kirlenen ürünlerin başında halılar gelir. Sürekli olarak kullandığınız için, yılda en az iki defa halı modellerinin yıkanmasını tavsiye ediyoruz. Bununla beraber halı yıkama konusunda da doğru bilinen yanlışlar yer almaktadır. Sık kullanılıyorsa halı yıkama yılda kaç kez yapılmalıdır?

Günümüzde insanlar halılarının kirli görünmesinden rahatsız olsa da, yıkama konusunda çekimser davranabiliyor. Yaygın bilinen yanlışlardan bir tanesi halıların sık yıkandığında parlaklığını yitirmesidir.Bu yanlış nedeniyle insanlar halı yıkama firmalarını tercih etmek yerine halılarınızın üzerini silerek çözüm oluşturmaya çalışmasına neden olur. Halı yıkama desteğinin almasına halılar üzerinde parlaklığı azaltmaz. Ayrıca halınızı yıkatmak yerine elinizle temizleme, kirleri içerisinde hapsedeceğinden dolayı parlaklığını yok eder.

Halı yıkamak yerine evde yapılan uygulamalar bakterilerin aşağı inmesine neden olur. Bu da sağlığınızı ciddi şekilde etkiler. Silme sonrasında halının yüzeyine çok fazla bastırılmasından dolayı tüyleri de zarar görmeye başlar.

Halıları Yıkamaya Verilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı yıkama genel olarak bahar aylarında sıklıkla yapılır. Ancak halı yıkama son derece zorlu bir uygulamadır. Bu yüzden dolayı temizlenmesi istediğiniz halıyı kendi çabanızla temizlemek yerine bir profesyonele teslim edebilirsiniz. Halı yıkama desteği alırken doğru firma seçilmesi gerekir. Güvenilir bir halı yıkama şirketi bulunmazsa halınız üzerinde ciddi problemler oluşur. Halı yıkama makinesi kaliteli değilse, halının köşelerinin yok olma ihtimali var.

Kullanılan Su

Artezyen su kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmelisiniz. Bu tür suların içerisinde petrol atıkları, lağım atıkları ve kükürt gibi zararlı maddeler yer alıyor. Bu da halılarınıza zarar verir.

Makbuz Kesimi

Halılarınızı firmaya verip makbuzunuzu aldıktan sonra üzerini mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Özellikle telefon numaranızın doğru olup olmadığını incelemelisiniz.

Halıların Durumu

Halılarınızla ilgili özel bir durum varsa bunu firmaya belirtmeniz gerekir. Aksi durumda sorun yaşayabilirsiniz. Peki, halı yıkama yılda kaç kez yapılmalıdır?

Halı Yıkatmaya Özen Gösterin

Normal şartlar içerisinde bir evdeki halı 6 ayda bir yıkanmalıdır. Bunu yapamıyorsanız yılda bir kere halılarınızı yıkatabilirsiniz. Halı temizliği sağlığımız için bu büyük bir önem taşır. Hastalıklar çoğunlukla bulaşıcı yapıda olur. Bulaş durumu direkt temas olduğu gibi eşyalar üzerinden de geçer. Hastalıklı bir kişiden halıya bulaşan mikroplar daha sonra diğer insanlara bulaşır. Özellikle uzun süre yıkanmayan halılar hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca temizlenmeyen halıların ömrü de azalır. Halının hav diplerinde kendisine yer edinen pislikler zamanla iplikleri çürüterek kopmalara neden olur. Bunun için halılarımızı sık sık yıkatmamız gerekir.

Çocuklu Evde Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Özellikle küçük çocuklarınız bulunuyorsa bu duruma daha da dikkat etmelisiniz. Çocuklu evler için halı yıkama sıklığının üç ayda bir yapılması gerekir. Küçük yaştaki çocuklar halı üzerinde çok fazla zaman geçirdiği için, aşırı toz ve kir durumunda sağlığına olumsuz etki eder. Halı üzerinde bir leke ortaya çıktığı zaman sıcağı sıcağına müdahale etmek, en doğru hareket olacaktır. Böylece lekenin halı üzerinde sabitlenmesine fırsat verilmeyecektir. Halılar evde yıkanır mı? Halıları evinizde yıkamak size çözüm sağlamaz. Yıkama konusunda mutlaka Beylikdüzü halı yıkama firmaları arasında en çok tavsiye edilen Davet Halı Yıkama Fabrikası gibi profesyonel firmalardan destek almanız gerekir.

Halı yıkama yılda kaç kez yapılmalıdır? yazımızı beğendiyseniz, Davet Halı Yıkama Instagram sayfamızı da takip edebilirsiniz.

Kaynak: Keçiören Halı Yıkama

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonBizi Arayın