Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Davet Halı Yıkama Fabrikası > Blog > Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?
Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmadır?

Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Halı yıkama yılda kaç kez yapılmalıdır? sorusunun yanıtı ile bir kez daha beraberiz. Halı silinmeli mi yıkanmalı mı, yeni halı yıkamaya verilir mi ve halı yıkamaya vermeden önce ne yapmalı? gibi soruların yanıtını bulacağınız içeriğimizde Davet Halı Yıkama olarak, detaylı bir anlatım yaptık. Halılar evimizin en önemli dekorasyon ürünlerinden bir tanesidir. Uzun süreli kullanımla nedeniyle halılarınız kirlenebilir. Günümüzde pek çok kişi halılarının ne zaman kirlendiğini merak ediyor. Peki, halılar sık kirlenir mi?

Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?
Halı Yıkama Yılda Kaç Kez Yapılmalıdır?

Ev içerisinde en fazla kirlenen ürünlerin başında halılar gelir. Sürekli olarak kullanılması nedeniyle yılda en az iki defa halı modellerinin tıkanması tavsiye edilir. Bununla beraber halı yıkama konusunda da doğru bilinen yanlışlar yer almaktadır.

Günümüzde insanlar halılarının kirli görünmesinden rahatsız olsa da, yıkama konusunda çekimser davranabiliyor. Yaygın bilinen yanlışlardan bir tanesi halıların sık yıkandığında parlaklığını yitirmesidir.Bu yanlış nedeniyle insanlar halı yıkama firmalarını tercih etmek yerine halılarınızın üzerini silerek çözüm oluşturmaya çalışmasına neden olur. Halı yıkama desteğinin almasına halılar üzerinde parlaklığı azaltmaz. Aksine halı yıkatma yerine elinizle halılarınızı silmek kirleri içerisinde hapsedeceğinden dolayı parlaklığını engeller.

Halı yıkamak yerine evde yapılan uygulamalar bakterilerin aşağı inmesine neden olur. Bu da sağlığınızı ciddi şekilde etkiler. Silme sonrasında halının yüzeyine çok fazla bastırılmasından dolayı tüyleri de zarar görmeye başlar.

Halıları Yıkamaya Verilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı yıkama genel olarak bahar aylarında sıklıkla yapılır. Ancak halı yıkama son derece zorlu bir uygulamadır. Bu yüzden dolayı temizlenmesi istediğiniz halıyı kendi çabanızla temizlemek yerine bir profesyonele teslim edebilirsiniz. Halı yıkama desteği alırken doğru firma seçilmesi gerekir. Güvenilir bir halı yıkama şirketi bulunmazsa halılarınız üzerinde ciddi problemler oluşabilir. Halı yıkama makinesi kaliteli değilse köşeli halılarınızın köşelerinin yok olma ihtimali bulunabilir.

Kullanılan Su

Artezyen su kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmelisiniz. Bu tür suların içerisinde petrol atıkları, lağım atıkları ve kükürt gibi zararlı madde bulunur. Bu da halılarınıza zarar verir.

Makbuz Kesimi

Halılarınızı firmaya verip makbuzunuzu aldıktan sonra üzerini mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Özellikle telefon numaranızın doğru olup olmadığını incelemelisiniz.

Halıların Durumu

Halılarınızla ilgili özel bir durum varsa bunu firmaya belirtmeniz gerekir. Aksi durumda sorun yaşayabilirsiniz.

Halı Yıkatmaya Özen Gösterin

Normal şartlar içerisinde bir evdeki halı 6 ayda bir yıkanmalıdır. Bunu yapamıyorsanız yılda bir kere halılarınızı yıkatabilirsiniz. Halı temizliği sağlığımız için bu büyük bir önem taşır. Hastalıklar çoğunlukla bulaşıcı yapıda bulunur. Bulaşıcılık durumu direkt temas olabildiği gibi eşyalar üzerinden de gelebilir. Hastalıklı bir kişiden halıya bulaşan mikroplar daha sonra diğer insanlara bulabilir. Özellikle uzun süre yıkanmayan halılar hastalıklara davetiye çıkarır. Ayrıca temizlenmeyen halıların ömrü de azalır. Halının hav diplerinde kendisine yer edinen pislikler zamanla iplikleri çürüterek kopmalara neden olabilir. Bunun için halılarımızı sık sık yıkatmamız gerekir.

Özellikle küçük çocuklarınız bulunuyorsa bu duruma daha da dikkat etmelisiniz. Çocuklu evler için halı yıkama sıklığının üç ayda bir yapılması gerekir. Küçük yaştaki çocuklar halı üzerinde çok fazla zaman geçirmesinden dolayı aşırı toz ve kir durumunda sağlıkları olumsuz etkilenebilir. Halı üzerinde bir leke ortaya çıktığı zaman sıcağı sıcağına müdahale etmek, en doğru hareket olacaktır. Böylece lekenin halı üzerinde sabitlenmesine fırsat verilmeyecektir. Halılar evde yıkanır mı? Halıları evinizde yıkama sizler çözüm sunmaz. Yıkama konusunda mutlaka Beylikdüzü halı yıkama firmaları arasında en çok tavsiye edilen Davet Halı Yıkama Fabrikası gibi profesyonel firmalardan destek almanız gerekir.

Davet Halı Yıkama Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın