Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Koltuktan Leke Nasıl Çıkar

Davet Halı Yıkama > Blog > Koltuktan Leke Nasıl Çıkar
Koltuktan Leke Nasıl Çıkar?

Koltuktan leke nasıl çıkar? yazımızda ev hanımlarına aydınlatıcı bilgileri derledik. Evinizde en rahat ettiğiniz, günün yorgunluğunu atmak için üzerine yattığınız eşyalardır koltuklar. Aynı zamanda en özel misafirlerinizi ağırladığınız koltuklarınızı satın almanın kolay olmadığı aşikardır. İşin temizlik tarafı ise bir o kadar zordur. İlk günkü canlılığını kaybeden koltukları yıkaması zahmetli bir iştir. Ayrıca temizlik işlemine evde yapmanız hemen hemen imkansızdır. İşte bu durumda imdadınıza işini gerektiği gibi yapan koltuk yıkamacılar yetişmektedir. Aynı zamanda koltuk yıkama fiyatları çok da ucuz değildir. Genel temizlik dışında koltuğunuza leke bırakacak şeyler döküldüğünde ne yapmanız gerektiğini size kolay şekilde tarif etmeye çalıştık. İşte koltuktan leke nasıl çıkar? Başlıklı yazımızın devamı…

Koltuktan Leke Nasıl Çıkarılır?

Bu yüzden koltuklarınızı iyi tanımanız gerekmekte ve gereğini düzgün bir biçim yapılması gerekmektedir. Kumaşı suya dayanıklılığı vb. gibi talimatları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Koltuklarınızı yıkar iken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Her koltuğun kendine özgü temizleme şekli olacağını unutmamanın yanı sıra  yeri geldiğinde eğer koltuğunuzu nasıl yıkayacağınız konusunda bir fikriniz yok ise Beylikdüzü halı yıkama firmamızı arayabilir ve fikir sahibi olma durumunu elde edebilirsiniz. Peki, koltuktan leke nasıl çıkar?

Koltuktan Leke Nasıl Çıkar? İşte Cevabı…

Koltuklarınızı yıkarken kumaş cinsini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü her kumaşa göre leke çıkarma yöntemi farklılık gösterip bunlara ek olarak  her kumaş farklı olma durumu vardır  ve çok çeşitte kumaş bulunmaktadır.

Koltuktan Leke Nasıl Çıkar?
Koltuktan Leke Nasıl Çıkar?

Eğer koltuklarınız lekelendiyse hemen müdahale edin, kuruduktan sonra leke çıkarmak daha zor olacaktır. Çünkü hava, ısı ve ışık lekelerin kurumasına neden olacak ve lekeler kalıcı bir hal olduğundan çıkması daha zor olur. Koltuk temizliğinizi kullanmadan önce koltuğunuzun görünmeyen bir yerinde test edin. Hazırladığınız koltuk temiz detarjanınızı koltuğun görünmeyen bir kısmına sıkın 5-10 saniye bekletin temiz bir bez ya da havlu ile üzerine bastırın, koltuğunuzun rengi bu beze çıkmıyorsa koltuğunuzun her yerini bu karışımı uygulayabilirsiniz.

Tozlar her ne kadar önemsenmese de koltuklarınızda kalan testler zaman ile lekelere dönüşmektedir. Bu yüzden koltuklarınızda toz kalıcı hale dönüşmeden tez arındırma işlemi uygulayın. Genelde birçok kişi çamaşır suyunu tercih etmektedir. Bununla birlikte bu tür temizleyiciler bakteri yok etme gücüne sahiptir. Ancak, koltuklarınıza zarar verecektir. Hem rengini kaybetmesi hem de deformasyona neden olmaktadır. Bu yüzden koltuk temizleme deterjanlarından yararlanmalısınız. Eğer koltuk yıkama konusunda ya da koltuktan leke nasıl çıkar gibi konularda bir fikriniz yok ise ve yanlış bir işlem yapmak istemiyorsanız, Beylikdüzü halı yıkama firmamızı arayabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize, haftanın yedi günü profesyonel koltuk yıkama desteği vermekteyiz.

Facebook

Call Now ButtonBizi Arayın