Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halı Temizliği İle Korona Virüse Dur Deyin

Davet Halı Yıkama > Blog > Halı Temizliği İle Korona Virüse Dur Deyin
Profesyonel Halı Temizliği İle Korona Virüse Dur Deyin

Halı temizliği zamanında yapılmazsa bu durum birçok hastalığa neden olur. Ayrıca evdeki kirli halılar korona virüse zemin hazırlıyor. “Evdeki halıların periyodik olarak temizlenmesi gerekir” Koronavirüs halı temizliği halı yıkamacılara ilgiyi artırdı. Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürüyor.

Halı Temizliği İle Korona Virüse Dur Deyin!

Yıkanmayan halılar korona virüse kapı’ açıyor. Bu nedenle evdeki halıların periyodik olarak temizlenmesi gerekir. Bununla birlikte koronavirüs halı yıkamacılara olan ilgiyi artırdı. Bununla birlikte koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürüyor. Uzmanlar, kişisel bakım kadar ev temizliğinin de önemine vurgu yapıyorlar. Ev temizliği denince akla gelen en önemli eşyalardan halıların temizliği de bu noktada önem kazanıyor. Yıkanmayan halılar koronavirüse adeta zemin hazırlıyor. Halı temizliği konusunda Türkiye Halı Yıkamacılar Konfederasyon Genel Başkanı Uğur Avni Başarır bir açıklamada bulundu. Evde dikkat edilmesi gereken halı temizliği hakkında Başarır, “Evlerimizde, halılar bebeklerin oyun alanıdır. Sürekli temas halinde olduğumuz yerlerdir. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerler halılardır. Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Bu sebeple vatandaşlarımız halılarını düzenli, periyodik aralıklarla yıkatmalıdır.” dedi.

Profesyonel Halı Temizliği İle Korona Virüse Dur Deyin
Profesyonel Halı Temizliği İle Korona Virüse Dur Deyin

Çin’de ortaya çıkan hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs sebebiyle vatandaşlara zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları öneriliyor. Bunun yanında olası koronavirüsün bulaşmaması için de vatandaşlar tedbirler almaya devam ediyor. Bu tedbirler kapsamında ise vatandaşlar halı, koltuk gibi kolay kirlenebilen, bakteri taşıyabilen yerlerin temiz tutulmasına dikkat ediliyor. Aynı zamanda küçük çocukların oyun alanı da olan halıların temizliği önem taşıyor.

“Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır”

Halıların temizliğinin önemi hakkında açıklamalarda bulunan Türkiye Halı Yıkamacılar Konfederasyon Genel Başkanı Uğur Avni Başarır, “Ülkemiz ve dünyamız küresel bir salgınla karşı karşıya. Bu küresel salgınla mücadelede önemli bir konu da kişisel temizliktir. Bunun yanında ortam temizliği de çok önemlidir. Ortam temizliği denince akla gelen ve en çok vakit geçirdiğimiz evlerimiz, dolayısıyla halılarımızın temizliği çok önemlidir. Evlerimizde, halılar bebeklerin oyun alanıdır. Sürekli temas halinde olduğumuz yerlerdir. Bakteri ve mikrobu en çok barındıran yerler halılardır. Evlerde temizliğin başlangıç noktası halılardır. Bu sebeple vatandaşlarımız halılarını düzenli, periyodik aralıklarla yıkatmalıdır.” dedi.

”Halı temizliği ve yıkamada bilinen, güvenilir firmalar tercih edilmeli”

Vatandaşların halı yıkatma ve temizliği konusunda bilinçli olması gerektiğini de ifade eden Başarır, “Halı yıkatma konusunda bilinçli vatandaşlarımız bu dönemde halı yıkamacılara olan talebi arttırdı. Aynı zamanda halı yıkatırken müşterilerimiz fiyat aralığına takılmamalılar. Bununla birlikte alı yıkama seçerken de bilinen firmaları, güvenilir firmaları tercih etmeliler. Ayrıca yıkamacılarımız halıları yıkarken Sağlık Bakanlığı’nın onaylamış olduğu dezenfektan ve temizlik ürünlerini kullanıyor. Halıları belirli kurallara uygun şekilde evlerin kapısından alıyoruz, müşterilerle temas olmuyor. Halıları 3 gün içinde tekrar temizleyip, yıkayıp kapıya getiriyoruz. Temizliğe evlerden başlatmalıyız. Vatandaşları halı temizliği konusunda bilinçlendirmek adına da çalışmalarımızı sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

Beylikdüzü Halı Yıkama Fabrikası Telefon: 0 212 876 56 70

Bize Facebook‘tan da ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın