Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Davet Halı Yıkama Fabrikası > Blog > Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?
Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan stor perde temizliği konusunda özellikle dikkat edilmesi gereken pek çok farklı ayrıntı bulunmaktadır.

Kullanıcılar için özellikle merak edilen konular arasında stor perde sökmeden nasıl temizlenir? Sorusu yer almaktadır. Farklı yöntemlerin kullanımı ile gerçekleştirilecek olan uygulamalar dahilinde perdelerinizi sökmeden bulunduğu noktada temizlemeniz mümkündür.

Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?
Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Doğru malzemelerin kullanımı ile yapılacak olan müdahaleler sayesinde perdelerinizi çıkartmak ve uzun süren bir uğraş ile temizlemek yerine bulunduğu noktada temizleme işlemi yapabilirsiniz. Uygulama için öncelikle gerekli malzemelerin tedarik edilmesi gerekir. Halı şampuanı, beyaz sabun rendesi, leke çıkarıcı ve sıcak su ihtiyaç duyacağınız malzemeleri oluşturmaktadır. Bu sayede stor perde temizleme işlemi perdelerin asılı olduğu yerde yapılabilir.

Stor Perde Çıkarmadan Nasıl Temizlenir?

Hazırlamış olduğunuz malzemeleri kullanarak stor perde çıkarmadan temizleme işlemini bulunduğunuz noktada yapabilirsiniz. Belli zamanlarda özellikle perdelerin tozunun alınması daha sonrasında yapılacak olan temizleme işlemini daha kolay şekilde yapılmasını sağlar.

Ağır kimyasallar kullanmak yerine doğal ürünleri kullanmanız özellikle stor perdelerinize zarar vermeden temizleme işlemi yapmanızı sağlar. Tedarik etmiş olduğunuz deterjanları sıcak su içerisinde bir kova da köpürterek uygulama için hazır hale getirebilirsiniz. Göz kararı bütün ürünlerden ekleyerek karışımı hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı perdelerinizi son ayarına kadar açarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Özellikle perdelerin arkasında desteklemek amacıyla uygun bir obje kullanmanız temizleme işlemini daha kolay şekilde yapmanızı sağlar. Köpükleme işlemini gerçekleştirerek perdeler üzerinde bulunan kirleri etkili şekilde temizleyebilirsiniz. Köpükleme işleminin tamamlanmasının ardından durulama işlemine geçirmektedir. Temiz suyla aynı şekilde durulama işlemi yapılmalıdır.

Kurulama işlemi için perdelerinizi açıp bırakabilir ya da çabuk kuruyabilmesi için özellikle var olan fazla suyu havlu yardımıyla alabilirsiniz. Bu sayede perdeleriniz daha kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale getirilebilir.

Stor Perde Temizleme Yöntemleri

Stor perdeler özellikle sahip olduğu mekanizma nedeniyle temizlenmesi zor olan perdeler arasında yer almaktadır. Devamlı olarak çıkartılarak temizlenmesi kullanıcılar için problem yaşanmasına neden olabilir. Makine içerisinde yıkanması mümkün değildir. Bu nedenle özel olarak yıkanması gerekmektedir. Çıkartmış olduğunuz perdeleri yeterli alana sahip olmanız durumunda yerde yıkayabilir ya da profesyonel şekilde yıkanmasını sağlayabilirsiniz.

Perdeleri çıkartmadan bulunduğu noktada yıkamak isteyenler için özellikle kullanılacak olan malzemeler önemlidir. Doğru şekilde uygulama yapılması kısa sürede temizliğin tamamlanmasını sağlar. Uygun ekipmanlara sahip olmanız durumunda kullanmış olduğunuz doğal malzemeler ile perdelerin yapısına zarar vermeden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Her evde kullanılan malzemeler ile stor perde temizliği sağlanabilir.

Çift Taraflı Stor Perde Temizliği

Kullanıcılar için özellikle çift taraflı stor perde temizliği aynı şekilde çıkarmadan bulunduğu yerde yapılabilir. Her iki tarafına da aynı şekilde temizleyerek tozlardan ve kirlerden arındırabilirsiniz. Durulama işleminin de her iki taraf için yapmanız gerekir. Daha sonrasında kurutma için perdeyi açık bırakabilir ya da fazla suyunu almak için havlu kullanabilirsiniz.

Mekanizması nedeniyle özellikle temizleme konusunda zorluk yaşamanıza neden olan spor perdelerde çıkartmadan yapılacak olan temizleme işlemi daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Aynı işlemi gerekli olabilecek her durumda kullanmış olduğunuz perdeleri uygulayarak temizleme işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Davet Halı Yıkama, Beylikdüzü halı yıkama firmamızı Facebook‘ta da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın