Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Beylikdüzü Halı Yıkama > Blog > Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?
Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Stor perde sökmeden nasıl temizlenir? Kullanması kolay ama temizliği zor olan bu perdeler için önemli ipuçlarını derledik. Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan stor perde temizliği konusunda özellikle dikkat edilmesi gereken pek çok farklı ayrıntı bulunmaktadır. İşte stor perde sökmeden nasıl temizlenir? Sorusunun yanıtı.

Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Beğenerek satın aldığınız perdeleriniz kullanımınıza bağlı olarak bir süre sonra kirlenecektir. Bununla birlikte, stor perde sökmeden nasıl temizlenir? şeklinde İnternet’te arama yapabilirsiniz. Farklı yöntemlerin kullanımı ile gerçekleştireceğiniz uygulamalar dahilinde perdelerinizi sökmeden bulunduğu noktada temizleyebilirsiniz. İşte stor perde sökmeden nasıl temizlenir? ve detayları…

Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?
Stor Perde Sökmeden Nasıl Temizlenir?

Doğru malzemeler kullanarak yapacağınız müdahalelerle, perdelerinizi çıkarmadan ve uğraşmadan bulunduğu noktada temizleyebilirsiniz. Uygulama için öncelikle gerekli malzemelerin tedarik edilmesi gerekir. Halı şampuanı, beyaz sabun rendesi, leke çıkarıcı ve sıcak su ihtiyaç duyacağınız malzemeleri oluşturmaktadır. Bu sayede stor perde temizleme işlemini perdelerin asılı olduğu yerde yapabilirsiniz.

Stor Perde Çıkarmadan Nasıl Temizlenir?

Hazırlamış olduğunuz malzemeleri kullanarak stor perde çıkarmadan temizleme işlemini bulunduğunuz noktada yapabilirsiniz. Belli zamanlarda özellikle perdelerin tozunun alınması, sonrasında ise yapacağınız temizleme işlemini daha kolay şekilde yapmanızı sağlar. Peki, stor perde sökmeden nasıl temizlenir?

Ağır kimyasallar kullanmak yerine doğal ürünleri kullanmanız özellikle stor perdelerinize zarar vermeden temizleme işlemi yapmanızı sağlar. Tedarik etmiş olduğunuz deterjanları sıcak su içerisinde bir kova da köpürterek uygulama için hazır hale getirebilirsiniz. Göz kararı bütün ürünlerden ekleyerek karışımı hazırlayabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz karışımı perdelerinizi son ayarına kadar açarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Özellikle perdelerin arkasında desteklemek amacıyla uygun bir obje kullanmanız temizleme işlemini daha kolay şekilde yapmanızı sağlar. Köpükleme işlemini gerçekleştirerek perdeler üzerinde bulunan kirleri etkili şekilde temizleyebilirsiniz. Köpükleme işleminin tamamlanmasının ardından durulama işlemine geçirmektedir. Temiz suyla aynı şekilde durulama işlemi yapılmalıdır.

Kurulama işlemi için perdelerinizi açıp bırakabilirsiniz. Aynı zamanda hızlı kuruması için, fazla suyunu havlu yardımıyla alabilirsiniz. Bu sayede perdeleriniz daha kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Stor Perde Temizleme Yöntemleri

Stor perdeler özellikle sahip olduğu mekanizma nedeniyle temizlenmesi zor olan perdeler arasında yer almaktadır. Devamlı olarak çıkartılarak temizlenmesi kullanıcılar için problem yaşanmasına neden olur. Makine içerisinde yıkanması mümkün değildir. Bu nedenle özel olarak yıkanması gerekmektedir. Aynı zamanda yerinden söktüğünüz perdeleri yeterli alana sahip olmanız durumunda yerde yıkayabilirsiniz. Ayrıca, perdelerinizin profesyonel olarak yıkanması için bizden destek de isteyebilirsiniz.

Perdeleri çıkartmadan bulunduğu noktada yıkamak isterseniz, bununu için kullanacağınız malzemeler önemlidir. Bununla birlikte, doğru şekilde uygulama yapmanız, kısa sürede temizliğin tamamlanmasını sağlayacaktır. Uygun ekipmanlara sahip olmanız durumunda kullandığınız doğal malzemelerle perdelerin yapısına zarar vermeden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca evinizde bulunan temizlik malzemeleriyle stor perde temizliği kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Çift Taraflı Stor Perde Temizliği

Evinizde stor veya zebra perde kullanıyorsanız, özellikle çift taraflı stor perde temizliğini aynı şekilde çıkarmadan yapılabilirsiniz. Her iki tarafına da aynı şekilde temizleyerek tozlardan ve kirlerden arındırabilirsiniz. Durulama işleminin de her iki taraf için yapmanız gerekir. Daha sonra kurutma için perdeyi açık bırakabilirsiniz. Bununla birlikte, fazla suyunu almak için havlu da kullanabilirsiniz. Ayrıca zebra ya da stor perdeler, mekanizması nedeniyle özellikle temizleme konusunda zorluk yaşamanıza neden olur. Bu nedenle spor perdelerde çıkartmadan yapacağınız temizleme işlemi daha kısa sürede temizlik yapmanızı sağlar. Aynı işlemi gerekli olan her durumda kullandığınız stor perdelere uygulayarak temizleme işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Davet Halı Yıkama, Beylikdüzü halı yıkama firmamızı Facebook‘ta da takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Call Now ButtonBizi Arayın