Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halı Lekeleri: 10 Adımda Leke Çıkarma

Davet Halı Yıkama > Blog > Halı Lekeleri: 10 Adımda Leke Çıkarma
Halı Lekeleri: 10 Adımda Leke Çıkarma

Halı lekeleri adlı yazımızda ev hanımlarının işine yarayacak bilgileri derledik. Evlerin vazgeçilmezi olan halılarımız bazı nedenlerden dolayı lekelere maruz kalmaktadır. Bunlar halıların üzerine dökülen inatçı lekeler, köpek ve hayvan gibi dostlarımızın bıraktığı lekeler, misafir çocuklarının halılara zarar vermesi gibi bu lekelerden kurtulmak için zaman ve emek harcamanız gerekmektedir. Önemli olan ise, meydana gelen inatçı halı lekeleri sonrası, bu lekelerden nasıl kurtulacağınızı bilmektir. Beylikdüzü halı yıkama firması tam da burada devreye girmektedir. Siz eğlenmenize ve istediğiniz gibi vakit geçirmeye bakıyorsunuz. Biz güvenle halılarınızı yıkıyoruz.

Halı Lekeleri: 10 Adımda Leke Çıkarma

Halı, yaz ve kış kullanılan eşyalardır. Ancak kış mevsiminde biraz daha fazla öneme sahiptir. Çocuklu evlerde irili ufaklı kazalar sonunu halıya leke bırakacak bir sıvı döküldüğünde oluşacak halı lekeleri için acil ve doğru müdahale, lekenin kalıcılığını ortadan kaldıracaktır. Bununla birlikte sizin için, halı lekeleri hakkında bazı ip uçları hazırladık. Halıya dökülen sıvı sonrasında listeye göre hareket etmeniz durumunda lekeyle kolayca başa çıkabilirsiniz. Keyifli okumalar…

Halı Lekeleri: 10 Adımda Leke Çıkarma
Halı Lekeleri: 10 Adımda Leke Çıkarma
  1. ADIM İLE HALI LEKELERİ ÇIKMA YOLUNDA İLERLİYOR

İşlemlere geçmeden önce halı üzerindeki kalıntı sıvı vb. gibi maddelerden kurtulmalısınız. Aynı zamanda bu işlemi yaparken bezden yararlanabilirsiniz. Burada halılarınıza kimyasal ürünler kullanmayınız. Ayrıca bez yardımı ile halı üzerindeki katılar ve sıvılardan kurtulun.

  1. ADIM

Lekeli kısmı ovalamadan ve dağıtmadan lekenin merkezine doğru bez yardımı ile halı temizliğinizi yapınız. Burada dikkat etmeniz gereken konu ise lekeli kısmı ovalamamaktır. Ayrıca renkli bez kullanımdan kaçının, çünkü renkli bezler halılarınıza boya bırakabilir.

  1. ADIM

Leke gidericiyi halının lekeli bölgesine uygulayınız. Burada dikkat etmeniz gereken ise halıyı çok fazla ıslatmamanız ve uygulayacağınız solüsyon içerisinde beyazlatıcı olmamasıdır.

  1. ADIM

Bu solüsyonları uygularken üzerinde yazan süre kadar halı lekeleri üzerinde bekletmeli ya da bir süre yazmıyorsa 10 dakika aşırı inatçı leke ise 15 dakika bekletiniz. Aynı zamanda burada dikkat etmeniz gereken konu, bu solüsyonları uygularken çocuklardan ve evcil hayvanlarınızdan uzak tutmaktır.

  1. ADIM

Temiz bir bezle solüsyonu kurulamalısınız. Ardından, eğer leke çıkmadıysa birkaç kere solüsyon uygulayabilirsiniz.

  1. ADIM

Temizlediğiniz yeri bez yada havlu yardımı ile durulamalısınız.

  1. ADIM

Eğer halıda bu işlemlerden sonra partikül kaldıysa durulama suyunun içine sirke katın ve kalan partikülün üzerine bez ile işlem yapın.

  1. ADIM

Bu işlemler bittikten sonra elektrikli süpürge yardımı ile o bölgeyi süpürünüz.

  1. ADIM

Halınızı kurutmak için asınız. Ayrıca burada dikkat etmeniz gereken nokta ise halılarınızı kuruturken ter yüzünden asmaktır. Ya da güneşin dik olmadığı zamanlarda kurutma işleminizi yapmanız gerekmektedir. Ayrıca bu halılarınızın rengini korumada yardımcı olacaktır.

  1. ADIM İLE HALI LEKELERİ ARTIK TARİH OLUYOR…

Halılarınız kuruduktan sonra elektrik süpürgesi yardımı ile halılarınızı süpürün. Üstelik çıkan halı lekeleri sonrası bu işlem halının daha hijyenik görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Halı lekeleri ile ilgili yukarıdaki 10 adım işlemini uyguladığınızda halılarınızda ki lekelerden kurtulmuş olacaksınız. Ayrıca, eğer zamanınız değerli ise buradaki halı lekeleri çıkarma adımlarıyla uğraşacak vaktiniz yok ise Beylikdüzü Halı Yıkama Fabrikasına ulaşabilirsiniz.

Bizi Facebook‘ta da takip edebilirsiniz.

Call Now ButtonBizi Arayın