Ülke/Şehir :
Yakuplu Merkez Mh. 208. Sk. NO: 23/1 Beylikdüzü / İstanbul
Email :
info@davethaliyikama.com
Telefon :
0 212 876 56 70

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Davet Halı Yıkama > Blog > Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan çay lekesi nasıl çıkar? sorusu ile küçük kazalar sonucu ne yapacağını bilemeyen ev hanımları için halıya dökülen çayın bıraktığı lekeler konusunda pratik çözümlerle bir daha karşınızdayız. Halılarda özellikle oluşan lekelerin çıkartılması için kullanılacak olan malzemeler lekenin oluşum şekline göre değişebilir. Peki, halıdan çay lekesi nasıl çıkar? İşte cevabı…

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halılarınıza dökülen çay nedeniyle oluşacak olan lekelere karşı halıdan çay lekesi nasıl çıkar? Diye düşünenlerin kullanacağı farklı yöntemler bulunmaktadır. Havanız zarar vermeden yalnızca lekenin çıkartılabilmesi için kullanacağınız malzemelere dikkat etmeniz gerekir. Doğru şekilde yapacağınız uygulamalar kısa sürede sonuç almanızı sağlar.

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?
Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Halınıza çay dökülmesi durumunda öncelikle fazla suyun alınması için kağıt havlu ile halı üzerine bastırılması gerekir. Bu sayede daha fazla alana yayılmasını önleyebilirsiniz. Lekeye kısa süre içerisinde müdahale edilmesi de önemlidir. Daha fazla alana yayılmasını engellemek ve aynı zamanda tamamen çıkartılmasını sağlamak için dökülmesinin ardından hemen müdahale edilmelidir. Fazla suyun alınması özellikle halının derinlerine lekenin işlemesini engellemektedir.

Halıdan Çay Lekesi Çıkarma

Çay lekesi özellikle halılardan zor çıktığı için uygulama yaparken dikkat edilmesi gerekir. Bu nedenle çay lekesi halıdan nasıl çıkar? Diye düşünenler için dökülen çayın fazla soyunun alınmasının ardından yeniden kağıt avlu olarak iyice bastırmanız gerekir. Bu sayede var olan suyun tamamını alabilirsiniz.

Silerek dağıtma işlemi yapılmamalıdır. Silmeye kalkmanız durumunda leke daha fazla alana yayılmaktadır. Bu durumda daha fazla alana müdahale etmeniz gerekir. Daha sonrasında ıslak bezle tampon yaparak işlem yapılmalıdır. Kısa süre içerisinde yapılan müdahaleler özellikle var olan çay lekesini tamamen giderilmesini sağlamaktadır.

Bu şekilde çay lekesini çıkmaması durumunda bir bardağın yarısına kadar sirke ekleyip daha sonrasında üzerine su ekleyerek çay lekesinin olduğu bölgeye uygulama yapılması gerekir. Bez ya da kağıt havlu yardımıyla lekenin olduğu bölgeye ovma işlemi yapmadan bastırılarak temizlenmesi gerekir. Daha sonrasında ılık suyla temizlenmesi gerekir.

Çay Lekesinden Kurtulma Yöntemleri

Beklenmedik şekilde oluşacak olan lekelere karşı özellikle halılarda kullanılacak olan yöntemler önemlidir. Oluşan lekelerin türüne göre kullanılacak malzemeler değişmektedir. Çay lekesi zorlu lekeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle oluşması durumunda mutlaka anında müdahale edilmesi gereken durumlar arasında bulunmaktadır. Kısa sürede yapılan müdahaleler ile sorunun daha kolay şekilde çözülmesi sağlanabilir.

Sirkeli su, leke çıkarıcı ürünler uygulama için kullanılacak olan malzemeler arasında yer almaktadır. Halının yapısına zarar vermemek adına doğal ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bu nedenle özellikle kimyasal kullanmak yerine daha doğal ürünlere yer verilmelidir. Yapılan uygulamanın malzemeler kadar etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle doğru şekilde ovalamadan yalnızca bastırarak işlem yapılması gerekir.

Kimyasallarla Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Doğal yöntemlerin kullanımı ile halıdan leke çıkartma işlemi yapılması ilk aşamada tercih edilmelidir. Doğal yöntemlerin etkili olmaması durumunda kimyasalların kullanımı gerekli olmaktadır. Özellikle halınızda uyguladığınız yöntemler doğrultusunda aynı şekilde çay lekesinin kalması halinde leke çıkarıcı ürünler ile müdahale edebilirsiniz.

Kısa süre içerisinde müdahale edilmesi ve doğru şekilde uygulama yapılması çay lekesinin halıdan çıkartılması için önemli bir etkiye sahiptir. Halınıza zarar vermeden uygulama yapabilmeniz için doğru ürünleri kullanmanız gerekir. Aksi durumda özellikle halının rengine ya da yapısına zarar verebilirsiniz. Lekeyi, uyguladığınız yöntemlerle çıkaramazsanız, bizi arayabilirsiniz. Bunun için ustalarımız profesyonel şekilde müdahale ederek, lekeyi büyük oranda çıkarabilmektedirler.

Beylikdüzü halı yıkama firmaları içinde en çok tavsiye edilen halı yıkama fabrikası Davet Halı Yıkama Facebook‘ta.

Bir cevap yazın

Call Now ButtonBizi Arayın